Babėnų miško rekreacinis takas

Sugalvojom su šeima pakeliaut kur  dar nebuvę. Kokiu neeitu pažintiniu taku prasieiti. Googlas pasakė, kad yra toks Lietuvos pažintinių takų žemėlapis.  Juo ir pasinaudojom. Parodė, kad šalia Kėdainių yra Babėnų miško rekreacinis takas. Nusprendėm aplankyti jį.

Rasti jį pasižiūrėjus į žemėlapį nėra sunku. Bet nuorodų nėra jokių. Tako pradžia yra Aušros gatvės gale, Kėdainiuose.

Maps.lt nuoroda. 

Google žemėlapiukas.

BabenuMiskasMapsLT

Vieninteliame oficialiame aprašyme parašyta, kad bendras takų ilgis yra 3,5 km. Tačiau praėję tik pagrindiniu taku iki galo (tvenkinio) ir atgal gavom visus 9 km. Tai nežinau ką jie ten suskaičiavo.

O dabar apie patį taką

Tiesiog takelis grįstas skaldele, kai kur pereinantis į miško keliuką. Aplink apgenėti medžiai sudaro gan tvarkingo miško parko įspūdį. Miškas mišrus ir visai gražus.

Babenai0

Babenai4 kelias

Babenai01

Anksčiau į šonus nuo pagrindinio tako buvo padarytos atokvėpio vietos – laužavietės mediniai suoliukai ir pan. Į jas vedė mediniai takeliai. Tačiau dabar neprižiūrimi ir visiškai supuvę:

Babenai1

Palei pagrindinį kelią yra keletas vietų su medinėm skultpūromis. Tos išsilaikiusios normaliai. Galima ir prisėst ir pailsėt.

Babenai5 balvonai

Didelis trūkūmas, kad kelyje jokių nuorodų. O jokie internetiniai žemėlapiai tų miško takelių irgi nerodė (bandžiau google, maps me ir maps.lt). Pradžioje yra stendas su žemėlapiu, o po to pasuki į mišką ir eini. Nors išsišakojimų tai yra. Pvz čia reiktų sukti kairiau:

Babenai6 kryzkele

Šiaip pasiklysti gal ir nereikia bijoti, nes visas Babėnų miškas yra siauras ir dar per vidurį padalintas keliu. Tai einant daugmaž į šiaurę – vistiek nueini iki tikslo.

Tako gale yra Babėnų tvenkinys. Tvarkingas žvyro papludimys su persirengimo būdele ir net grilio zona :). Tai einant vasarą, galima susiplanuoti ir maudynes, ir pikniką.

Babenai3Tvenkinys

Babenai2Tvenkinys

O čia tiesiog gražu pasirodė :

Babenai7 zemes

 

Reziume:

Gražus, bet niekuo neypatingas takas per mišką. Su maudyne gale. Išeiti lengvai pasivaikščioti pagal formulę  4,5 km + maudynės + 4,5 km, pats tas. Galima važiuoti dviračiu. Mums visiems patiko.

BTW:

Visai šalia yra Kėdainių minaretas. 

Turint laiko galima dar pavažiuoti iki Krekenavos. Krekenavos regioninis parkas tai visai gražiai sutvarkytas – turi pojūčių taką, apžvalgos bokštą, ekspoziciją. O važiuojant pakeliui galima sustoti Surviliškyje – pasivaikščioti bezdžionių tiltu

P.S. O burtažodis “jei praeisit visą kelią nezirzdami, tai sekantis mūsų maršruto taškas bus ledų pirkimas“ mano vaikams dar veikia 🙂

 

 

 

 

Parašyk, jei kilo minčių

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s