Valstybės įmonė ir kalbos grožis

Praeitą savaitę, aš, žinomas žioplys, pamečiau automobilio dokumentus. Registracijos liudijimą, TA taloną. Širyt nuvažiavau gauti dublikatų. Į Raudondvario pl. Kaune. Abi įstaigos (Regitra ir TAC) yra viename pastate. Abi pradeda dirbt nuo  8:00.

Na likau nustebintas. Pasijutau kaip kokioj Estijoj. 08:14 jau gavau naują mašinos  regsitracijos liudijimą. Čia be jokių išankstinių užsakymų ar registracijų. Valstybės įmonėje stovėjimas (tiksliau sėdėjimas) eilėje, dokumentų pateikimas, apmokėjimas ir gavimas užtruko 14 min. Po to nuėjau į Jutos TAC, tai ir ten viskam užtrukau panašiai. Vienžo – 08:29 jau sėdau prie mašinos vairo su visais sutvarkytais dokumentais. Ne viskas toje Lietuvos valstybėj taip blogai, kaip bando parodyti žurnalistai ar politikai.

O prie ko kalbos grožis? O prie šito. Šį straipsnį pradėjau skaityti sėdėdamas Regitroj eilėj . Perskaityt nespėjau dėl laiko stokos 🙂 Šiaip aš esu visiškas kalbos grožio ir apskritai grožinės literatūros neigėjas ir priešininkas – ačiū už tai Žemaitei, Cvirkai ir visai lietuvių literatūros “klasikams” bei lietuvių literatūros vaikų kankinimo programai mokykloje. Bet va paskaičiau šį žurnalistikos šedevrą ir supratau, kad klystu:

“Mane pasitinka barzdotas, mandagaus, inteligentiško veido karys. Prisėdame pokalbiui. Puskarininkis, tarsi stebėdamas mane, pažvelgia įdėmiu ir romiu žvilgsniu bei iš karto pripažįsta nesąs mėgėjas kalbėti. Visgi mano „ginklas“ – kantrybė, tikslas – išpešti bent menkiausią emociją, kad ir nedidelę jo, kaip kario, patirties skeveldrą, vaizdingą mintį iš vieno karščiausio pasaulyje taškų – Afganistano Zabulo provincijos, kurioje lietuvių karių eskadronas vykdo operacijas. “

Akyse taip ir pasirodo tipinio Lietuvos žurnalisto – Radioshow Filadelfijus, Dviračio žurnalystė ar LRT Skirmantas- pasimetęs kaip prieš vestuves, dūsta nuo savo kalbos grožio, taškosi seilėmis ir tauškia visiškas nesąmones. Apgailėtinas vaizdelis.

Reklama

Parašyk, jei kilo minčių

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s