Globalines maitinimosi problemos

Neseniai kažkur interneto erdvėse perskaičiau eilinį straipsnį apie tai kaip tuoj tuoj baigsis Žemės ištekliai ir žmonija neturės kuo maitintis. Pagrindinė straipsnio mintis- mokslininkai (kaip visada žurnalistų neįvardinti) paskaičiavo, kad žmonijai norint išgyventi šioje planetoje 2050aisiais, reikia pakeisti mitybą taip, kad gyvulinės kilmės maistas sudarytų ne daugiau 5% raciono. Priežastis- gyvulininkystei reikia 10 kart daugiau žemės nei tam pačiam kiekiui augalinio maisto išaugint.
Na paskaičiavau ir aš kokia turėtų mano mityba būti 2050. Na dabar suvalgau vidutiniskai 300 gr gyvulinės kilmės maistelio (mėsa, sūris, kiaušiniai) per dieną. Na jei tai turi būti 5% tai 100% yra 6 kg. Bet tai čia žiauru. Ką tie mokslininkai sau galvoja. Aš gi ne amerikonas, kad kasdien galėčiau valgyt po 5kg bulvių traškučių, fri, bandelių ir spragėsių. Net alų įtraukęs į augalinės kilmės maistą tiek neįveikčiau kasdien… 🙂 🙂 🙂

Komentarų: 1

  1. Aš šį straipsnį esu anglų kalba su savo studentais skaičiusi, tai padiskutavom. Šiaip aš gal pesimistė, nepasitikiu žmonėmis-atlaisvinsim mes nuo gyvulių tą žemę, tai bac kas nors ir kokią atominę elektrinę susiręs.

Parašyk, jei kilo minčių

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s