Galaxy vs I

http://mokslas.delfi.lt/technology/apple-is-samsung-nori-25-mlrd-jav-doleriu.d?id=59316847

Na ką galima pasakyt – panašumas akivaizdus. Nors dėl telefonų tai nedrįsčiau taip ginčytis. Kad Apple buvo pirmi irgi akivaizdu. Bet vat ar tai turi būti patentuojama? Ar tai pramoninio dizaino kopijavimas? Juk Samsung obuoliukų neklijuoja ant savo Galaxy…

Drįsčiau ginčytis. Mano vertinimu Apple tiesiog įvedė madą, kuria pradėjo visi sekti. Juk jei koks dizaineris sukuria geltoną bikinį, tai nepradeda reikalaut iš viso pasaulio po 3 USD už kiekvieną parduotą geltoną bikinį. Juolab, kad tų geltonų bikinių kiekvienais metais dizaineriai vis “ naujų sukuria“.

Arba automobiliai – juk tapo visi panašūs (eurobox’ai 🙂 Bet kažkaip nesigirdi tarp automobilių gamintojų “po 30 USD už kiekvienų durelių išlinkimą ir po 15 USD už priekinių žibintų formą“. Visi supranta dabar madingi sulaižyti ir beveidžiai automobiliai. Nesvarbu kas pirmas tai padarė.

O ir dviračiai – kažkodėl ir jie visi labai vienodai atrodo. Ir visur kitur – daiktai panašėja. Tas pats ir planšetėse. Jei daiktai skirti tam pačiam tikslui, tai, tikėtina, ir atrodys jie panašiai.

Apple šiuo atveju rodo save ne iš pačios gražiausios pusės. Jei esi mados diktatorius, tai ir diktuok madas, o ne kabinėkis, jei Tave kažkas seka. Negi jie galvoja, kad jei jie sukūrė keturkampę planšetę apvaliais kampais, tai visi kiti turi jas kurti trikampes, ketrukampes ar rutulio formos? Manau, kad tokie teisiniai priekabiavimai yra Apple išsisėmimo ir silpnumo ženklas. Tiesiog jaučia, kad nebeturi kuo nustebint pasaulio, tai ir pradeda garsint savo vardą kitais būdais. Bjaurusis Apple stilius.

Kažkodėl pabaigai norisi tik tiek pridėt:

Parašyk, jei kilo minčių

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s