Miaškučiai Aliaksandrui

Kažkaip pastaruoju metu protoknisiasklaidos bizniukas (kitaip dar vadinamas Lietuvos žiniasklaida) daug dėmesio skiria kažkokiems meškučiams iškritusiems Balatarusijoj iš kažkokio, kaip spėjama švedams priklausančio lėktuvėlio, pakilusio iš,kaip spėjama, Lietuvos teritorijoje esančio žole apaugusio pakilimo tako. Visiška painiava – vieni džiaugias džemokratsijos triumfu, kitus sodina Bialorusijos KGB, tretiems tas pats KGB siūlo atvykti svečiuosna įtariamaisiais, ketvirti sako kad tai nepataisoma Lietuvos (???) politinė klaida. Didysis meškių adresatas Aliaksandras (nesuprantu kodėl lietuviškieji Filadaelfijai būtent taip rašo jo vardą) išvis supykęs grasina lietuviams atkeršyt už švedų nusikaltėliams suteiktą placdarmą, taip, kad maža nepasirodys.

Kažkokia kakafonija, nors viskas atrodo ganėtinai paprasta:

1. Švedai pažeidė skraidymo taisykles – tuo neabejoja niekas. Už tai baudžiama ne tik Baltarusijoj, bet net ir didžiosios džemokaratijos tvirtovėse (na pabandykit kas nors meškiukus pamėtyt virš Balto rūmelio Vašingtone ar “Zonos 51“). Baudžiama ir Lietuvoj. Švedai nusikalto Lietuvoj. Lietuva turi juos nubaust už bandymus apsimesti migruojančiais paukščiais. Pavyks/nepavyks- kitas klausimas. Bet europinį arešto orderiuką reiktų suraityt. Chuliganizmas neturi būti toleruojamas. Ypač oro erdvėje.

2. Baltarusijos pusės putojimasis yra akivaizdžiai politinis. Juk jie siunta ne dėl to, kad lėktuvėlis paskraidė ne visai legaliai (nors pretekstas būtent toks), o dėl to, kokį desantą jis paleido. Tai Aliaksandrui su visa KGB reikia tiesiog nusiųsti mandagų atsakymą – Europoj skraidyti lėktuvėliais nėra uždrausta. Ir ES galim atskristi į kurį nori civilinį oro uostą. Ir tam nebūtinas saugumo agentas  kiekvienam lėktuve. Tiesiog pas mus standartai kiti ir mes nekontroliuojam kiekvieno piliečio lėktuvo, automobilio ar kišenių turinio. Ir kol teismas neįrodo kitaip – pas mus visi nekalti. Taigi turim kelis įtariamuosius oro chuliganus iš Švedijos, kurie ne visai pagal civilinės aviacijos taisykles paskraidė virš Lietuvos teritorijos, gal net nelegaliai kirto ES sieną, gal net 2 kartus. Bet kol kas tai neįrodyta. Įrodysim jų kaltę – teisim pagal visus įstatymo paragrafus. O kol kas – vyksta tyrimas. Ir tarp kitko prisegti teisinės pagalbos prašymo iš Sausio 13os bylos kopiją. Ta patį, kurį jau N+1 metų Baltarusija sugeba ignoruot. Kaip mano brolis sako “atvirumas už atvirumą“

3. Na ir liūdniausia šios istorijos dalis – Lietuvos oro erdvė. Apgailėtini kariškių pasakojimai apie “nevisagalius radarus“ ir  “nė viena valstybė neturi 100% savo oro erdvės kontrolės“. Šįkart tai švedai su meškiukais į Baltarusijos pusę. Bet kitą kartą “nevisagalis radaras“ gali nepastebėt ir į kitą pusę skrendačio lėktuvėlio. Ir ne su meškiukais ir net ne su trąšomis bulviu laukui :-(.  Neturiu ką pasakyt. Tiesiog liūdna, kad po mano namu nėra rūsio. Gal, kol  rytų kaimynai apsimeta, kad tiki NATO skėčiu virš Lietuvos, reikia imti kastuvuką ir išsikasti. O gal Lietuvai reikia ne Valdovų Rūmų, ne Nacionalinio stadiono ir net ne Nacionalinio plaukimo baseino (nors ir kaip man patinka olimpinis auksas, bet …), o sugebėjimo kontroliuoti (bent jau) valstybės sieną …. A?

 

Parašyk, jei kilo minčių

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s