>Leidėjų “giesmės”

>

Perskaičiau vienos mirštančios verslo rūšies PR’inį straipsnelį.

Na šlykštu ir aiškiai matosi kieno interesus gina tokie straipsneliai. Juk vadovelius leisti elektroniniu pavidalu žymiai paprasčiau skaidriau ir aiškiau. Tik vat juos pardavinėt trigubom kainom, tai gali pasidaryti ir sudėtinga. Dabartinės technologijos jau leidžia autoriui vadovėli paruošti be leidyklos įsikišimo, be spausdinimo ir dar ilgos pinigų plovimo grandinėlės. Juk tikrai valstybei pigiau kainuos paskelbt konkursą vadovėliui ir tik autoriui sumokėt sutartą sumą. Ir ta suma galėtų būti žymiai didesnė, negu dabar autoriams sumoka leidyklos. O vadovėlį išleisti elektroniniu būdu. Ir išplatint tą vadovėlį visiems mokiniams nemokamai. Ir be jokių autorinių teisių. Tiesiog http://www.vadoveliai.lt/10kl/geografija Valstybei tai būtų vienkartinės išlaidos, o po to kelis metus visi mokiniai būtų aprūpinti vadovėliais. Išloštų visi – ir mokėtojas (valstybė), kuriai sumažėtų vadovėlių įsigijimo išlaidos, ir mokiniai, kuriems nebereiktų pirkti vadovėlių, ir autorius, kuris galėtų gauti daugiau negu tuos grašius kuriuos jam dabar palieka leidyklos.

Bet tokiu atveju praloš tarpininkai (leidėjai ir spaustuvės), kurie neteks labai didelių sumų. Jie karštligiškai bandys išlaikyti savo morališkai pasenusį verslo modelį ir jo generuojamus pelnus.
Ir tokių užsakytų "rimtų" "analitinių" straipsnių artimiausiais metais pamatysime ne vieną ir ne du…

Komentarų: 1

  1. >Laukiu, kai knygos persikels i skaitytuvus ir nereikės mukulatūros kaupti… Elektroniniai vadovėliai – būtų didelis perversmas, juk juose gali būti ir testai visokie, ir daug kitos info ir mokiniams nereiktų tampyti krūvos knygų, užtektų vieno skaitytuvo….

Parašyk, jei kilo minčių

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s