>Tolerancija

>

Šiaip ruošiausi pirmiau parašyti apie visai kitus dalykus. Bet kadangi lietuviškoji PR-sklaida (arba. anot Oželytės, purvasklaida) taip išreklamavo spalvotojų eiseną, tai ir aš nusprendžiau pirmiau pasireikšti tolerancijos tema.

Pasakysiu sąžiningai – man nepatiko ta eisena. Nepatika net labiau negu Gražulis ir Uoka kartu sudėjus. Ir nepatiko ne todėl, kad man tie iškrypusios orientacijos tipeliai labai trukdytų gyventi. Ir net ne todėl, kad dėl kelių norinčių pasigirti kur jie savo galus kaišioja buvo sustabdytas eismas vienoje pagrindinių miesto gatvių.

Man labiausiai nepatiko todėl, kad man yra bandoma įteigti, kad jie ir aš esame visiškai vienodi. Kad mano šeima yra tas pats kas ir du homikai susimetę krūvon. Man tikrai netrukdo tie homikai. Tačiau mane siutina tai, kad jie bando priversti mane net nematyti kad jie homikai. Tiesiog užsidėti filtrą ant akių. O tiksliau ant smegenų.

Ir tai liečia ne tik seksualinę orientaciją. Tai ir apie lytį, ir apie odos spalvą, ir apie tautybę, ir apie religiją. Juk prieš 20-30metų žodis “negras” reiškė afrikiečių rasės atstovą. Mane dar mokykloj mokino kad žodis “niger” yra negeras, o žodis “negro” yra viskas Ok. O dabar net Lietuvoj, kur negrą pamatyti galima tik krepšinio aikštelėj, žodis negras yra kažkas nepadoraus. Laukiu dienos, kada atsiras žodis afrolietuvis. O pvz ta skandinaviška nesąmonė, kad atidaręs moteriai duris gali ją įžeisti. ką man daryti, jei aš augau su broliu ir nuo vaikystės iš Tėčio girdėdavau “Mama šeimoj vienintelė moteris, todėl prašau ją gerbti”. Ką dabar aš toks nebetinku šitai visuomenei? Ir tokių “ultratolerancijos” pavyzdžių pilna. Toli ieškot nereikia. Švedijoj buvo atsiradus inicaityva kurt pedofilų partiją. Kurios tikslas iteisinti pedofiliją. Ar mes po kokių 30 metelių irgi turėsim legalias pedofilų eisenas kur nors Katedros aikštėj ? Tolerancijai juk ribų nėra

Ir todėl aš nesutinku su taip vadinama “tolerancija”. Tai ne tolerancija. Tai yra apatija ir atbukimas. Daltonizmas ir debilizmas.  Aš noriu skirti juodus žmones nuo baltų, moteris nuo vyrų, homikus nuo sveikų žmonių. Ir nenoriu apismetinėti, kad nematau negro odos spalvos ar moters lyties. Taip pat nenoriu kad mano vaikams būtų aiškinama, kad du dėdės tai yra tokia pat normali šeima kaip ir Mama su Tėčiu. Aš noriu skirti sveikus žmones nuo iškrypėlių.

Ir man nesvarbu, kad homoseksualizmas neįtrauktas į tarptautinį ligų sąrašą. Tai yra tik visuomenės susitarimo reikalas. Jei tik atsiras pakankamai suinteresuotų žmonių – įtrauks. Juk prieš 30 metelių atrodė visai normalu, kad homoseksualizmas yra kriminalinis nusikaltimas. Dabar susitarimai kitokie – tai nėra nusikaltimas. Ir aš su tuo sutinku. Tikrai nėra nieko nusikalstamo mylėti ką nori: nori-myli moterį, nori – myli vyrą, nori – myli Tėvynę, nori – myli guminę lėlę, nori – myli avytę, nori – myli rugiagėles, nori – myli lavonus, nori – myli mėšlo krūvą už tvarto. Ir kaip tai vertina visuomenė – yra TIK susitarimas.

Ir aš manau, kad ir aš, ir homikai, ir net Gražulis turi teisę siūlyti koks susitarimas turi būti. Mano galva susitarimas turi būti toks, kad viską galėtumėm vadinti savo vardais. Šeimą- šeimą, homikų porelę – homikų porele. Bet ne kitaip.

Ir pabaigai. Žinau keletą homoseksualų. Visai normalūs žmonės. Nieko neturiu prieš. Ir kodėl man nereikia aiškinti nieko apie toleranciją jų atžvilgiu? Tik todėl, kad jie nekaišioja niekam po nosim savo seksualinės orientacijos. Jie tiesiog gyvena savo gyvenima ir toleruoja tą faktą kad didžioji visuomenės dalis yra kitokie. Todėl ir visuomenė juos toleruoja. Jiems nereikia eiti į gatves ir klykauti kaip juos diskriminuoja. Nes kažkaip nė vieno niekas nediskriminuoja. Užburtas ratas? O gal tiesiog senos patarlės išmintis “Kaip šauksi – taip atsišauks” …

Komentarų: 2

  1. >1. Sutrinta ir išmaišyta tolerancijos sąvoka. Tolerancija tai ne kažkoks visuotinis vienodumas ir amorfiškumas. Tolenracija tai sąžiningai objektyvus požiūris į nuomones, įdėjas, gyvenseną, etc KARDINALIAI BESISKIRANČIAS nuo TAVO PATIES nuomonės, įdėjų, gyvensenos, etc. Tu gali nesutikti su kitu, bet negali užčiaupti ar kaip nors kitaip apriboti kito tik dėl to, kad nesutinkti.2. Gėjus priešpastatyti "sveikiems žmonėms" yra gan ciniška. Jei jie nesveiki, tai tuo labiau nesveiki ir visi neįgalieji. Neįgalieji nedaro eitynių pasakysit. Ooojj, jie tikrai jas darytų ir dar ne tokias, jei jiems būtų pasakyta "Būkite, tik nesirodykite viešumoje ir nekiškit mums į akis savo invalidumo". Neįgalieji negriauna šeimos. O parodykit kurią čia jau šeima taip ėmė gėjus ir sugriovė. Daugų daugiausia, ką jie padaro, tėvams tenkas atsakyti kelis kėblius vaikų klausimus.Gėjai propaguoja savo gyvenseną? Tai čia taip pat kaip neįgalieji propaguoja savają, budami viešumoje su tais visais vėžimėliais ir baltom lazdelėm?Ir pagaliau kas nustatys kas yra sveikas, normalus žmogus? Kas įgaliotas nustatyti normas, kas geras kas blogas, kam gyventi kam mirti? Gal dauguma įgaliota? tiksliau – pati skaitlingiausia žmonių grupė su tokia pačia diagnoze? o dar tiksliau, stipriausia grupė? O gal tiesiog "Aš – tikrai sveikas ir normalus, todėl visus reikia matuoti pagal mane".

  2. >Na as ir sakau- netrukdo man tie homikai. Taip pat kaip netrukdo ir neigalieji. Tiesiog as uz teise matyti realybe. As uz teise siulyti visuomenes susitarimus. Tiek homikams, tiek Grazuliui. Ir as nesutinku, kad slepiantis zodziu tolerancija reikia visuomene priversti nematyti akivaizdziu skirtumu. As nenoriu visuomenes, kur homikai butu persekiojami ar niekinami. Taciau lygiai taip pat nenoriu visuomenes, kur du vyrai yra tokia pati seima kaip ir as. Kodel? Todel, kad tai ne seima. Seima yra vyro ir moters sajunga. Ir ne kitaip. Tai tiesiog mano nuomone ir mano teise tokia nuomone reiksti ir teise siekti tokio visuomenes susitarimo. Ir man nesvarbu, kad portugalai iteisino homiku seimas. As- ne portugalas.

Parašyk, jei kilo minčių

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s